Almanca

Almanca

A1 SEVİYESİ

Basit ifadeleri ve cümleleri anlayabilir, bir konuşma sırasında nerede oturduğunuz ya da hangi hobilere sahip olduğunuz gibi temel bilgileri aktarabilirsiniz. Soru ve cevap alıştırmaları yapabilir, kendinizi nasıl tanıtacağınızı farklı örnekler üzerinden öğrenebilirsiniz.

Almancanın temel bilgilerini öğretmeyi hedefleyen bu dersler, Avrupa Dilleri Öğretimi Ortak Çerçeve Programı'nın birinci seviyesine (A1.1 ve A1.2) denk gelmektedir.

A2 SEVİYESİ

Basit konularda Almanca iletişim kurabilir ve ihtiyaçlarınızı dile getirebilirsiniz, (örneğin alışveriş yaparken...) Kendinizi ve ailenizi tanıtabilir, kendinizi daha rahat nasıl ifade edebileceğinizi örnek diyaloglar eşliğinde öğrenebilirsiniz.

"Dinleyerek anlama" gibi farklı yöntemlerle zenginleştirilmiş bu dersler, Avrupa Dilleri Öğretimi Ortak Çerçeve Programı'nın ikinci seviyesine (A2.1 ve A2.2) denk gelmektedir.

B1 SEVİYESİ

Basit temellere dayanan diyalog ve metinlerle alıştırmalar yapabilir, örneğin Almanya'da seyahat ederken karşınıza çıkan çoğu durumda kendinizi ifade edebilirsiniz. Gerek başınızdan geçenleri gerekse şahit olduğunuz olayları aktarabilir, herhangi bir konuya dair görüşlerinizi dile getirebilirsiniz.

Günlük konuşma dilinden örnekler sunan bu dersler, Avrupa Dilleri Ortak Çerçeve Programı'nın üçüncü seviyesine (B1.1 ve B1.2) denk gelmektedir.

B2 SEVİYESİ

Ana dili Almanca olanlarla dahi rahat ve akıcı bir şekilde uzun konuşmalar yapabilirsiniz. Karmaşık metinleri ve tartışmaları anlayabilir, soyut konularda görüş bildirebilir, kendinizi anlaşılır ve ayrıntılı biçimde ifade edebilirsiniz.

Almancasını daha da ilerletmek isteyenlere yönelik hazırlanan bu dersler, Avrupa Dilleri Öğretimi Ortak Çerçeve Programı'nın dördüncü seviyesine (B2.1 ve B2.2) denk gelmektedir.

C1 VE C2 SEVİYELERİ

C1 düzeyinde özel hayatınızda, işinizde veya eğitiminizde kelime zorluğu çekmeden Almancayı akıcı olarak kullanabilirsiniz. Karmaşık içerikli, uzun metinleri anlayabilirsiniz. 

C2 düzeyinde okuduğunuz ve duyduğunuz her şeyi sorunsuzca anlayabilir, sözlü ve yazılı olarak kendinizi ifade edebilir, görüşlerinizi kesin bir şekilde formüle edebilirsiniz.


İleri seviyede Almanca öğrenmek isteyenlere yönelik bu dersler, Avrupa Dilleri Öğretimi Ortak Çerçeve Programı'nın C seviyesine denk gelmektedir.

Hemen TIKLA-ARA!
0216 606 65 70
Hemen TIKLA-YAZ!
Whatsapp Hattı