Hızlandırılmış İngilizce Kursları

Hızlandırılmış İngilizce Kursları

 7-12 YAŞ JUNIOR YAZ KURSU

Junior eğitimlerinde en temel ilkemiz; çocuklara İngilizce'yi sevdirmektir. Özellikle Yaz Kursu  Programında eğitimler eğlence odaklı verilir. Böylelikle öğrenciler İngilizce eğlenmenin yanı sıra İngilizce düşünmeye ve İngilizce konuşmaya başlarlar. Çocukların dil eğitimi alırken, sosyalleşmesinin öneminin bilincindeyiz. Öğrencilerimizin hem daha eğlenceli ders yapabilmesi, hem de edindikleri dili sosyal aktiviteler aracılığı ile kullanabilmeleri için, derslerimiz de müzik, drama, video izleme, oyunlar ve canlandırmalarla keyifli bir ortam sağlıyoruz. Öğrencilerimizin eğitimlerini desteklemek amaçlı kitap, cd ve workbook'ların yanı sıra Vocabulary for Kids (kelime yapılarını içeren materyal) British Kids Story Time (Çocuklarımız için hazırlanan masallar), kısa film çalışmalarımız bulunmaktadır. Junior Programımız 6 seviyeden oluşur. Yaz Kursu bittiğinde öğrenci 1 kur ilerlenmiş olacaktır. Öğrenci kış Kursuna devam edecekse, bir üst kurdan  başlayacaktır.

Öğrencilerimiz yazılı ve sözlü olarak yapılan 2 aşamalı seviye tespit sınavı sonucunda seviye ve yaşlarına göre gruplandırılarak uygun sınıflara yerleştirilir.

Haftada 4 gün ve günde 4 ders saati olmak üzere haftada 16 ders yapılır. Yaz dönemi boyunca 80 ders saati eğitim verilerek 1 seviye ilerlenmiş olunur.

Ülkemizde ilköğretim ve lise öğrencilerine verilen dil eğitiminde karşılaşılan en büyük problem, öğrencilerimizin özellikle ilköğretim 2. kademe ve lise döneminde hayatlarını etkileyecek ülke çapında yapılan sınavlara hazırlanmalarıdır. Çünkü bu aşamada İngilizce eğitimine yeterli zamanı ayıramamakta ve gereken değeri verememektedirler.

Öte yandan, üniversite döneminde ciddi olarak İngilizce eğitimine başlandığında bu sefer de öğrenmeyi engelleyen ön yargıların ve dışsal algıların dil eğitimini zorlaştırdığını görüyoruz. Şöyle ki; 7 yaşında bir öğrencinin yabancı dil öğrenirken gösterdiği çabukluğu ilerleyen yaşlardaki (örneğin; 20'li yaşlara gelince) yetişkin öğrencilerde aynı düzeyde göremiyoruz. Oysa dil eğitimi, gelişmiş tüm ülkelerde ilköğretim çağlarında, öğrenci daha ergenliğe geçmeden tamamlanan bir öğrenim sürecidir.

Özetle; İngilizce eğitimi ne kadar erken yaşta verilirse o derecede kalıcı ve başarılı olur.

13-17 YAŞ LİSE YAZ KURSU & ÜNİVERSİTE YAZ KURSU

Öğrencilerimiz yazılı ve sözlü olarak yapılan 2 aşamalı seviye tespit sınavı sonucunda seviye ve yaşlarına göre gruplandırılarak uygun sınıflara yerleştirilir.

Haftada 4 gün ve günde 4 ders saati olmak üzere haftada 16 ders yapılır. Yaz dönemi boyunca toplam 160 ders saati eğitim verilerek 2 seviye ilerlenmiş olunur.

Hemen TIKLA-ARA!
0216 606 65 70
Hemen TIKLA-YAZ!
Whatsapp Hattı