Avrupa Dil Portfolyosu

Avrupa Dil Portfolyosu

Avrupa Dil Portfolyosu, özünde bireylerin dil öğrenim süreçlerini takip edip kendilerini değerlendirebilecekleri kişisel bir dokümandır. Avrupa Konseyi onayında seçilmiş kurumlar adına kayıtlıdır. British Culture Yabancı Dil Kursları adına 2012.R0006 numarası ile Avrupa Konseyi veri tabanında kayıtlıdır.

Avrupa Konseyi'nin sitesinden aşağıdaki linki tıklayak ülkeler bazında onaylı portfolyoları listeleyebilirsiniz.


Link : http://www.coe.int/en/web/portfolio/accredited-and-registered-models-by-countrymodeles-accredites-ou-enregistres-par-pays


Avrupa Dil Portfolyosu temel olarak 3 bölümden oluşur.

1- Dil Biyografisi (Language Biography)

2- Dil Pasaportu (Language Passport)

3- Dosya (Dossier)

Türkiye’de kendi alanında kendi adına Avrupa Konseyi tarafından onaylanmış portfolyoya sahip olan tek kuruluştur. British Culture® , 2004 yılından beri Avrupa Dil Portfolyosu’nun mantığını kurslarında ve okullarında oturtmuş ve yabancı dil eğitimlerine entegre edebilmiş bir kurumdur. Öğretmenler, kursiyerlere Avrupa Dil Portfolyosu’nu değerlendirme aşamasında ve sonrasında rehberlik etmektedirler. Ayrıca dünyada Avrupa Dil Portfolyosu’nu kullanarak her öğrencisine internet üzerinden online olarak kelime bilgisi ve dilbilgisini geliştirebilecekleri bir ara yüzü ücretsiz olarak sunmaktadır.

  • Tags:
  • 1498 inceleme
Hemen TIKLA-ARA!
0216 606 65 70
Hemen TIKLA-YAZ!
Whatsapp Hattı